Zobacz większe

Suszone ziele skrzypu

Nowy produkt

Suszone ziele skrzypu do przygotowywania gnojówek.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

6,00 zł brutto

  • 200 gram

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Suszone ziele skrzypu

na gnojówkę wzmacniającą rośliny

 

Skrzyp działa wspomagajaco w walce z grzybami:mączniakiem prawdziwym i rzekomym, rdzami, parchem jabłoni, kędzierzawością liści brzoskwini i grzybami glebowymi, Zwalcza również szkodniki takie jak przędziorki, miseczniki, tarczniki, mszycami.

Wmacnia korzenie kapusty przciw kile.

Skrzyp zawiera 15% soli mineralnych, głównie związki krzemu, pozostąłe to sole glinu, magnezu potasu. Poza tym flawonoidy, saponiny, kwasy organiczne, karotenoidy i witaminę C.

Gnojówka rozcieńczona 1:4 wzmacnia rośliny.

Preparat wykonuje się z 200g suszonego ziela skrzypu, zalanych najlepiej w plastikowym lub szklanym (nie w metalowym ani cementowym) pojemniku 10l niechlorowanej wody o temperaturze pokojowej. Wywar należy codzienne mieszać aby dostarczyć więcej tlenu. W momencie kiedy gnojówka przestanie się pienić należy starannie odcedzić ciecz tak aby nie pozostały częsci roślinne (będą powodowały nieprzyjemny zapach). W celu zmniejszenia nieprzyjemnego zapachu można dodać Efektywne Mikroorganizmy lub 300g mączki skalnej. Czas fermentacji to około 2- 4 tygodni, im wyższa temperatura, tym krócej. Preparat jest gotowy jak przestaje siępienic. Uzyskany płyn stosuje się do podlewania lub oprysków. Przed opryskiem do preparatu można dodać trochę mydła ogrodniczego, żeby zwiększyć przyczepność.